Wyszukiwarka


opt_ckip_plakat_jesien_bogactwo_kolorow_A3

plakat-szkolkarstwo
ckip_facebook_fan_page

25 Lat PSP - eliminacje gminne

Leciała mucha z Łodzi do Zgierza, 
Po drodze patrzy: strażacka wieża, 
Na wieży strażak zasnął i chrapie, 
W dole pod wieżą gapią się gapie.
...
Od wiersza Jana Brzechwy "Pali się" rozpoczęło się ogłoszenie wyników etapu gminnego XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Organizatorem oraz fundatorem nagród w tym konkursie jest Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, zaś honorowy patronat objął Wójt Gminy Żyraków pełniący jednocześnie funkcję Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Pan Marek Rączka. Pan Wójt przemawiając do przybyłych gości odniósł się do przytoczonego na wstępie wiersza, podkreślając że obecnie strażacy są bardziej profesjonalni, sprawni, pomocni i sytuacje, w których strażak "Zawisł na gwoździu i rozdarł spodnie" już się nie zdarzają.
W tym roku na konkurs zgłoszone zostało 110 prac plastycznych w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa wyróżniła 31, wszystkie te prace wezmą udział w etapie powiatowym konkursu.
Poniżej przestawiamy szczegółowe wyniki, laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie.

Kategoria I (6 – 9 lat):
I miejsce – Zuzanna Marucha l.9 – PSP Korzeniów
I miejsce – Piotr Jarosz l.6 – PP Bobrowa
II miejsce – Natalia Cholewa l.9 – ZSP Nagoszyn
II miejsce – Katarzyna Osuch l. 7,5 – ZSP Żyraków
III miejsce – Kacper Cygan l. - ZSP Bobrowa
III miejsce - Jakub Bała l.9 – PSP Wola Wielka
III miejsce – Amelia Lisak l.8 – PSP Bobrowa

Wyróżnienia:
Karolina Niemiec l.8 PSP Wola Wielka
Mateusz Miler l.8 PSP Bobrowa
Wiktoria Kukułka l.9 PSP Korzeniów
Martyna Kumiega l.9 PSP Korzeniów
Julia Lipa l.8 PSP Korzeniów
Dawid Labak l.8 PSP Mokre
Karolina Machaj l.6 PSP Wola Wielka
Kacper Mika l.8 PSP Wola Wielka
Amelka Janora l.8 PSP Bobrowa
Błażej Gębara l.8 PSP Bobrowa

Kategoria II (10 – 13 lat):
I miejsce – Dagmara Kowalik l.11 PSP Korzeniów
I miejsce Katarzyna Gawryś l.13 PSP Korzeniów
I miejsce – Amelia Czerwiec l.13 ZSP Straszecin
II miejsce – Kinga Kaput l.11 ZSP Żyraków
II miejsce – Sylwia Pietrucha l.10 ZSP Straszęcin
III miejsce – Justyna Szalwa l.11 ZSP Żyraków
III miejsce – Dawid Pleban l.12 PSP Wola Wielka

Wyróżnienia:
Ewelina Mika l.12 PSP Mokre
Weronika Chmura l.13 PSP Wola Wielka
Wiktoria Kleszcz l.13 PSP Wola Wielka
Amelia Rej l.12 ZSP Korzeniów
Aleksandra Grabiec l.12 ZSP Korzeniów
Jakub Wszołek l.12 ZSP Wiewiórka

Kategoria III (14 – 18 lat):
Patrycja Ostrowska L.15 PSP Żyraków

Galeria zdjęć