Aktualności

Niezapomniane lekcje

6 maja 2019 r.

Spotkanie z Józefem Onyszkiewiczem, byłym aktorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatru Starego im. H. Modrzejweskiej w Krakowie, znanym też z ról epizodycznych z polskich seriali np. „Klan", „M jak miłość", „Złotopolscy"...

Wyniki Gminnego Turnieju Recytatorskiego Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy

26 kwietnia 2019 r.

W dniu 26 kwietnia 2019r. (tj. piątek) w CKiP w Woli Żyrakowskiej odbył się Gminny Turniej Recytatorski Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy. W Turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Żyraków.

Nie Odchodź Mnie!

6 kwietnia 2019 r.

W dniu 6 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mokrem Teatr Nie Teraz z Tarnowa przedstawił Tryptyk kresowy „Nie odchodź mnie" w reżyserii Pana Stanisława Antoniego Żaka.

Świąteczny Kiermasz Wielkanocny w Bobrowej

7 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Kiermaszu oraz zapoznania się z wynikami GminnegoKonkursu na Pisankę Ludową oraz Plastykę Obrzędową związaną z Okresem Wilkanocy.

Wyniki X Gminnego Konkursu Plastycznego na Kartkę Wielkanocną

7 kwietnia 2019 r.

Na konkurs wpłynęło 230 prac z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, od osób dorosłych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. (...)

Międzynarodowy Dzień Teatru

3 kwietnia 2019 r.

Z okazji Miedzynarodowego Dnia Teatru, Grupa teatralna "Byle do dzwonka" działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, przygotowała spektakl "Dziady" cz. II w reżyserii Pani Dani Wójcik. Przedstawienie odbyło się 3 kwietnia w Domu Ludowym w Nagoszyni

Wyniki I Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Wielkanocnej

29 marca 2019 r.

W dniu 29 marca 2019 r. (tj. piątek) w CKiP w Woli Żyrakowskiej odbył się I Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej. W Przeglądzie wzięli udział uczniowie ze szkół z gminy Żyraków, którzy zaprezentowali się zarówno w występach indywidualnych jak i zespołowo...

Cenne stopy

27 marca 2019 r.

Sylwia Kurzeja, uczennica Zespołu Szkół w Nagoszynie oraz członek zespołu teatralnego "Byle do dzwonka" działającego przy CKiP w Żyrakowie w XX WOJEWÓDZKIM KONKURSIE „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE" 2019 otrzymała nominację ...

Na gościnnych występach w Bobrownikach Małych

10 marca 2019 r.

Z okazji Dnia Kobiet 10 marca 2019 r. na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia CASTOR w domu kultury w Bobrownikach Małych zaprezentował się nasz Gminny Zespół Artystyczny. Publiczność przyjęła występ bardzo gorąco i nagrodziła gromkimi brawami. Wspólnemu śpiewaniu nie było końca.

Dzień Kobiet w Gminie Żyraków

3 marca 2019 r.

3 marca 2019 w Straszęcinie odbył się niepowtarzalny koncert Orkiestry Dętej Gminy Żyraków. Okazją do świętowania był zbliżający się Dzień Kobiet. Nie zabrakło humoru oraz wspaniałej muzyki. (...)

II Gminne (i nie tylko ) Dyktando

27 luty 2019 r.

Wyniki II Gminnego (i nie tylko) Dyktanda - Żyraków 2019 o tytuł „Mistrza Słowa Wśród Nas” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Żyraków.

W dyktandzie, które odbyło się w dniu 27 lutego 2019 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie wzięło udział 38 osób, w tym: (...)

Koncert Noworoczny

27 stycznia 2019 r.

W niedzielny wieczór 27 stycznia 2018 r., o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym Wszystkich Świętych w Straszęcinie odbył się niezwykły Koncert Noworoczny, na który wcześniej serdecznie wszystkich zaprosili organizatorzy: Wójt Gminy Żyraków, Powiat Dębicki, Parafia Wszystkich Świętych w Starszęcinie, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Zespół Szkół w Żyrakowie oraz Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Gminy Żyraków. (...)

27 Finał WOŚP w Gminie Żyraków

13 stycznia 2019 r.

W gminie Żyraków pomaganie jest dziecinnie proste! W tym roku udało nam się zebrać łącznie: 11 1185.68 zł.

Dziękujemy!

Jasełka

16 stycznia 2019 r.

W Przeglądzie wzięly udział następujące szkoły:

  • 1) Szkoła Podstawowa w Zasowie
  • 2) Zespół Szkół w Żyrakowie
  • 3) Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej
  • 4) Zespół Szkół w Nagoszynie

Idą święta

9 grudnia 2018 r.

W dniu 9 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Górze Motycznej odbył się II już Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych w Gminie Żyraków pod nazwą „IDĄ ŚWIĘTA”, którego organizatorami są: Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej. Dzięki licznemu udziałowi mieszkańców, zaproszonych gości, stowarzyszeń, jak również wystawców spotkanie miało prawdziwie świąteczną atmosferę (...)

Zapraszamy również do zapoznania się z wynikami konkursów:

Pierwsza Sesja Rady Gminy w Żyrakowie

19 listopada 2018 r.

Pierwsza Sesja Rady Gminy w Żyrakowie odbyła się w dniu 19 listopada 2018 roku. Sesję, do wyboru przewodniczącego, poprowadził najstarszy wiekiem radny pan Jerzy Czerepak. Po wyborze obowiązek ten przejęła Pani Maria Bodzioch, Przewodnicząca Rady Gminy w Żyrakowie. Rada Gminy wybrała także ze swego grona dwóch wiceprzewodniczących Rady Gminy: Panów Mariusza Dziadowca i Kamila Wolskiego. W obecności zebranych nowo wybrani radni oraz Pan Marek Rączka, Wójt Gminy Żyraków złożyli ślubowania. Rada Gminy w Żyrakowie wybrała stałe Komisje w następującym składzie: (...)

Rocznica 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Żyraków

11 listopada 2018 r.

„Miło szaleć, kiedy czas po temu - już w renesansie mówił ojciec polskiej poezji - Zatem cieszmy się, bo sto lat Niepodległej to wspaniała rocznica na radosne świętowanie, bo "Jako żywo! To, co widzę, większe jest, niźli wieść głosiła!".

Tak jak w całej Polsce również w Gminie Żyraków Rocznica 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę miała uroczysty i wzniosły charakter. (...)

Przytulanie zawsze w cenie

24 października 2018 r.

Czasem klocki lego, czasem puzzle, mogą też być Dobble lub Warcaby, byle było z mamą. Dziś było turlanie, pełzanie, głaskanie, przytulanie, kołysanie, jazda na kocach, łazikowanie po mamie, czyli najlepsze zabawy pod Słońcem. Zajęcia prowadzi pani Krysia Żądło, wykorzystując pomysły Weroniki Sherborne (...)

Jak nie my, to kto?

24 października 2018 r.

Mówią o sobie: „My mamy sporo czasu i jeszcze więcej pomysłów na jego wykorzystanie. Możemy zrobić wszystko, co tylko nam się zamarzy, więc postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce". (...)

Inspirujące biblioteki

24 października 2018 r.

Młodsi i starsi przychodzą na zajęcia, aby poczytać, porozmawiać, odpocząć, słuchając muzyki i rywalizując w grach intelektualnych, integrować się z grupą, dziećmi, które mają podobne zainteresowania. Jeszcze przed nimi „Koncert Patriotyczny" i „Marsz Autochtonów" . (...)

Konkursy patriotyczne

18 października 2018 r.

Szanowni Państwo,

z okazji obchodzonego 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie - mając na uwadze chęć krzewienia i promowania wartości narodowych zorganizowało konkursy o tematyce patriotycznej. Konkursy odbyły się 17 października 2018 r. w Budynku Wielofunkcyjnym w Bobrowej. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy:

I Dębickie Senioralia

22 września 2018 r.

Zespół Artystyczny Muzyczno - Wokalny działający przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz Stowarzyszenie "Zasowianki" reprezentowały Gminę Żyraków na I Dębickich Senioraliach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i materiałów video. (...)

Gminne obchody Dnia Sybiraka w Mokrem

16 września 2018 r.

16 września 2018 r. przy Kaplicy Sybiraków w Mokrem odbyły się Uroczystości obchodzone z okazji Dnia Sybiraka, upamiętniające 79. rocznicę agresji niemieckiej i radzieckiej na Polskę. To kultywowana od lat tradycja mająca na celu zachowanie pamięci o trudnym w naszej historii okresie - o Sybirakach z Mokrego, którzy w tragicznych okolicznościach stracili życie. (...)

Uroczyste otwarcie Dworku w Żyrakowie 

15 września 2018 r.

15 września 2018 r. w sobotnie popołudnie miało miejsce Uroczyste Otwarcie Dworku w Żyrakowie połączone z „Biesiadą po Żyrakowsku”. W XIX wieczny klimat wszystkich zgromadzonych wprowadzili uczestnicy warsztatów teatralnych z Nagoszyna przedstawiając na wstępie scenkę rodzajową. Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączkę oraz Wicewójta Pana Grzegorza Regułę. Temu niecodziennemu wydarzeniu towarzyszyło TRIO BOHEMA, które tworzą studenci Krakowskiej Akademii Muzycznej (...)

Dzień Ziemniaka w Wiewiórce

2 września 2018 r.

2 września 2018r. w Wiewiórce po raz siódmy odbyła się impreza plenerowa pn. „Dzień Ziemniaka”. W kościele parafialnym w Wiewiórce odprawiona została Msza Św. w intencji rolników, a następnie przy dźwiękach Gminnego Zespołu Artystycznego działającego przy CKiP w Żyrakowie wszyscy przeszli na stadion w Wiewiórce. W ramach części oficjalnej Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka powitał wszystkich zebranych gości oraz skierował słowa podziękowania oraz uznania do rolników za ich trud i pracę. (...)

Dożynki Gminne

18 sierpnia 2018 r.

W niedzielę 19 sierpnia 2018 r. w Nagoszynie odbyły się Dożynki Gminne - coroczne Święto Rolników, których organizatorami byli: Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Sołectwo Nagoszyn, Zespół Szkół w Nagoszynie, Jednostka OSP w Nagoszynie oraz Stowarzyszenie „Nagoszyn Otwarty Na Zmiany”. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św., koncelebrowaną przez Proboszcza ks. Kazimierza Talarka, podczas której wszyscy zgromadzeni w Kościele Parafialnym pw. Św Antoniego Padewskiego w Nagoszynie dziękowali za tegoroczne plony. Następnie na placu obok Zespołu Szkół w Nagoszynie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Uroczystości. (...)