Wyszukiwarka


Dni Gminy Żyraków 2016

Dwudniowa impreza „Dni Gminy Żyraków 2016” już za nami. Jak co roku, nie zabrakło atrakcji dla wszystkich uczestników. W sobotę, na hali sportowej w ZSP Żyraków odbył się mecz koszykówki na wózkach o puchar Wójta Gminy Żyraków, drużyn: „TEAM ŻYRAKÓW” & „ACTIVE TEAM RZESZÓW”, w którym zwyciężyli goście z wynikiem 46 do 22.
W obydwa dni, 25 i 26 czerwca, na rynku w Żyrakowie, było mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dla dzieci, oprócz zabaw integracyjnych, malowania twarzy, gościła również „Kura Adela” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie. W sobotę, swoje talenty zaprezentowali młodzi artyści z terenu gminy Żyraków. Wystąpiły zespoły taneczne z dwóch oddziałów Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie: „RUBIKI” – grupa starsza oraz dwie grupy „Iskierek” z Nagoszyna. Na scenie pojawili się również: zespół KADA – Anna Dziedzic i Aneta Krupa z Woli Wielkiej, Ewelina Koziara, Natalia Ragan, Wiktoria Skowron z ZSP w Żyrakowie, Filip Madej i Kacper Dziedzic oraz Joanna Kosiba z Woli Wielkiej, Karolina Chmura i Wiktoria Wadas z ZSP w Straszęcinie. 
Można było też posłuchać znanych, ludowych utworów, w wykonaniu kabaretu „Biesiada Polska”. Dla miłośników tańca, była również zabawa taneczna. 
W niedzielę, oprócz bogatego programu, można było skosztować potraw, przygotowanych przez: Stowarzyszenie „Razem w przyszłość” z Woli Żyrakowskiej w ramach projektu: „Tradycja i historia naszą siłą”, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego z Żyrakowa i Stowarzyszenie „Nasz Korzeniów” z Korzeniowa. Swoje gobeliny oraz pokaz tkania, zaprezentowały uczestniczki Warsztatów Tkackich z Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.
Program rozpoczął się „Biegiem o Puchar Wójta”, którego zwycięzcą okazał się pan Łukasz Bacher, zarówno w swojej kategorii wiekowej jak i pierwszy na mecie. Otrzymał on największy puchar oraz nagrodę z rąk Wójta Marka Rączki. Pozostali zwycięzcy w swoich kategoriach, otrzymali również puchary i nagrody. 
W tym roku, panie miały szansę, wykazać się w kategoriach, stworzonych specjalnie dla kobiet.  
Na scenie natomiast, dzieci przeniosły się w „Bajkowy Świat Smerfów”. W dalszej części wystąpiła młodsza grupa zespołu„RUBIKI” i dwie grupy„Hip-Hop” z Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Niewątpliwą atrakcją, był występ Orkiestry Dętej Gminy Żyraków, założonej z inicjatywy wójta pana Marka Rączki i jego z-cy, pana Grzegorza Reguły, którego założycielem oraz dyrygentem jest pan Grzegorz Stec. Wieczorem„ uczestnicy mogli przenieść się do różnych krajów, dzięki zespołowi „Servoos”, dzięki „Muzycznym Smakom Europy”. Po raz pierwszy na Dniach Gminy pojawił się kabaret. Znani z telewizji, młodzi ludzie z kabaretu „Weźrzesz”, mieli swoich odbiorców z poczuciem humoru, którzy żywo reagowali śmiechem. Ostatnim punktem Dni Gminy Żyraków miał być koncert znanego w całej Polsce Zespołu „After Party”, lecz po jego zakończeniu, rozbawioną publiczność, poprowadził jeszcze przez godzinę w muzycznych rytmach konferansjer, Grzegorz Krupa, człowiek z ogromnym talentem, kochający ludzi. Dziękujemy mu za wspaniałą zabawę i spontaniczność. Wójt Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji święta gminy.

Fotorelacja - Dzień pierwszy

Fotorelacja - Dzień drugi