Wyszukiwarka


kurier-btn
ckip_facebook_fan_page

Echa miłości

W dniu 27  lutego 2016 r. w Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej odbył się recital poświęcony wybitnej piosenkarce polskiej sceny muzycznej – Annie German. Program składał się z fragmentów wspomnień męża Anny ( w którego rolę wcielił się Grzegorz Kwas - aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu), które przenosiły uczestników w klimat kolejnych piosenek, wykonywanych przez Beatę Marczewską przy akompaniamencie i w aranżacjach znakomitego pianisty jazzowego Adama Snopka. Nie zabrakło zarówno piosenek sztandarowych,  np. „Człowieczy los” czy „Tańczące Eurydyki”, jak również  nowych aranżacji mniej znanych utworów. Koncert maiał na celu przedstawić Annę German jako jedną wielką chodzącą miłość, którą przecież była. 

Beata Marczewska – wokalistka i aktorka teatralna o nieprzeciętnym głosie. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i Szkołę Aktorką Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce, m. in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Apriori i Teatrze Kotłownia. Przez ponad 10 lat aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Wokalistka funkowego zespołu Hi-Head Music, worshipowego zespołu ZION, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”. Specjalizuje się w piosence aktorskiej, francuskiej, żydowskiej oraz jazzie.

Adam Snopek - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej. Niezwykle charyzmatyczny i ekspresyjny! Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach.

Arkadiusz Kaliński - Absolwent Wydziału  Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z Capella Cracovienssis oraz z Teatrem Sztuki Współczesnej w Krakowie. Saksofonista grup The Stage, Dwie Korony oraz Kompilacja, wielokrotnie angażowany jako muzyk sesyjny. Na co dzień nauczyciel saksofonu w szkole muzycznej.


GALERIA