Wyszukiwarka


kurier-btn

plakat
ckip_facebook_fan_page

Ferie w CKiP w Woli Żyrakowskiej oraz w Domu Ludowym w Nagoszynie

Jak co roku, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie zadbało o atrakcyjny wypoczynek dzieci podczas ferii zimowych. Zajęcia odbywały się w siedzibie CKiP w Woli Żyrakowskiej od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30 – 12:30 przez okres dwóch tygodni. Wzięło w nich udział ponad 40 dzieci z terenu naszej gminy oraz gościnnie, kilkoro dzieci z innych rejonów Polski. Prowadzone były zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci tworzyły m.in. rzeźby z gliny, collage z różnych materiałów, dzieci wspólnie namalowały kilkumetrową panoramę zatytułowaną “Świat dinozaurów”. Uczestnicy ferii musieli wykazać się również wyobraźnią, wiedzą i sprytem uczestnicząc w konkursach, quizach, kalamburach. Podczas podróży z Małym Księciem dzieci zwiedziły wiele ciekawych krain: krainę wojujących plemion, krainę śmieszy kroków, krainę odnajdywania siebie, krainy słodkości, tancerzy, ciekawostek, marzeń. W tym roku nie zabrakło również zajęć tanecznych, podczas których można było się nauczyć tańca belgijskiego. Odbywały się również zajęcia sportowe: sztafety drużynowe, tory przeszkód, zbijaki czy mini turniej w piłkarzyki.
W tłusty czwartek, zaprzyjaźniona z CKiP piekarnia Pana Szymaszka z Woli Żyrakowskiej przygotowała dla dzieci pyszne pączki, za co serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i dzieci.
Również w Domu Ludowym w Nagoszynie w dniach 3, 4 oraz 9,10 i 11 lutego 2015 r. zorganizowany został wypoczynek dla dzieci w czasie ferii zimowych.  Głównym organizatorem zajęć było Stowarzyszenie Nagoszyn Otwarty na Zmiany we współpracy z  Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Ferie w Domu Ludowym cieszyły się dużą popularnością, w zajęciach uczestniczyło blisko 50 dzieci. Dla uczestników przygotowane zostały zajęcia plastyczne i sportowe, karaoke, był DJ, malowanie twarzy i wiele wiele innych atrakcji. Opiekę nad dziećmi sprawowały Panie ze Stowarzyszenia na czele z Panią Prezes Stefanią Grzyb, które zadbały również o pyszny poczęstunek. Podczas podsumowania ferii Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka wyraził swoje zadowolenie z zaangażowania się Stowarzyszenia w akcję ferii, wręczył również dzieciom słodkości. Na zakończenie ferii dzieci otrzymały upominki rzeczowe. W tym miejscu należy również wspomnieć o sponsorach, którzy wsparli finansowo organizację ferii, a byli to: Bank Spółdzielczy w Żyrakowie, Państwo Anetta i Krzysztof Tylec, Państwo Karolina i Józef Kurpiel oraz Państwo Danuta i Władysław Róg.
W imieniu dzieci organizatorzy zimowego wypoczynku serdecznie dziękują za wsparcie.

Galerie zdjęć:
- Ferie w CKiP w Woli Żyrakowskiej
- Ferie w Domu Ludowym w Nagoszynie