Wyszukiwarka


kurier-btn
ckip_facebook_fan_page

JUBILEUSZ 150-LECIA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH W GMINIE ŻYRAKÓW

W tym roku wypada jubileusz 150-lecia działalności Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich. Rocznicowe uroczystości odbyły się również w Gminie Żyraków. W dniu 11 czerwca 2016 r. odbyło się okolicznościowe spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Górzanki” we współpracy z Zespołem Szkół Publicznych w Górze Motycznej i Wójtem Gminy Żyraków. Na uroczystość przybyły wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie naszej Gminy oraz zaprzyjaźnione KGW z Zawady.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się od Mszy Św. w intencji wszystkich kół, którą odprawił Ks. Proboszcz Marian Górowski. Następnie w budynku ZSP w Górze Motycznej odbyła się główna część uroczystości. Przybyłych gości powitała Pani Danuta Sujdak – Prezes Stowarzyszenia „Górzanki”. Głos zabrał również Wójt Marek Rączka, który w imieniu w własnym oraz mieszkańców gminy, podziękował Paniom z KGW za ich bezinteresowny trud włożony na rzecz integracji lokalnego środowiska a także wręczył wszystkim Stowarzyszeniom pamiątkowe listy gratulacyjne.

Po części oficjalnej nadszedł czas na program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z ZSP w Górze Motycznej. Imprezę zwieńczyło spotkanie okolicznościowe, był pyszny poczęstunek oraz zabawa przy dźwiękach kapeli ludowej.

Galeria: