Wyszukiwarka


plakat_kolko_plastyczne
billard_straszecin

Podsumowanie konkursów świątecznych

15 grudnia 2013 r. w Dworku w Straszęcinie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uczestnicy oprócz tego, że mogli sprzedawać swoje wyroby, wzięli również udział w VI Gminnym Konkursie na Ozdoby Choinkowe i Świąteczne Stroiki.
Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Wilk - plastyk, Agata Dziedzic - plastyk, Grażyna Pastuła - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Maria Czernik - Dyrektor CKiP postanowiła przyznać:

w kategorii osoby dorosłe

  • 1 miejsce Dorota Szalwa, Aneta Sojka oraz Zbigniew Grych
  • 2 miejsce Grażyna Gnyla, Agnieszka Przybyś oraz rodzina Fludrów
  • 3 miejsce Anna Podraza

w kategorii gimnazjum

  • 1 miejsce Zuzanna Bystrek

Wyróżnienie:

  • Zbigniew Biały z WTZ w Bobrowej Woli

Przyznano również nagrody:

  • Świetlicy Wiejskiej w Straszęcinie
  • Świetlicy Wiejskiej w Wiewiórce
  • Szkoły Podstawowej w Wiewiórce

Wyróżniono dzieci ze  Świetlicy w Straszęcinie:

  • Mikołaja Drąga, Wiktorię Ladzińską i Michała Bandzyrę

Przyznano również wyróżnienie Bobrowskiemu Stowarzyszeniu Aktywnych “Łączymy Pokolenia”.

W trakcie kiermaszu ogłoszone zostały również wyniki XVIII Gminnego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową.

W tym roku do konkursu zgłoszone zostały 22 szopki.

Oto wyniki:

w kategorii szkoły podstawowe

  • 1 miejsce Jakub Chmura, kl. III, ZSP w Korzeniowie
  • 1 miejsce Mateusz Szacik, kl. IV, ZSP w Górze Motycznej
  • 2 miejsce Izabela Wiercioch i Alicja Kuta - kl. IV, ZSP w Górze Motycznej
  • 2 miejsce Nikola Mądziel - kl. II, ZSP w Żyrakowie
  • 2 miejsce Joanna Dziepak - kl. III, ZSP w Żyrakowie
  • 3 miejsce Gabriela Nykiel, Martyna Bochniewicz i Izabela Chęciek - kl. IV ,ZSP w Górze Motycznej
  • 3 miejsce Aleksandra Strzałka, kl. III, ZSP w Górze Motycznej

Wyróżnienie:

  • Dominik Lipa - kl. IV, w ZSP w Korzeniowie
  • Aleksandra Niezgoda - kl. II, ZSP w Wiewiórce
  • Piotr Maroń - kl. “0”, ZSP w Korzeniowie
  • Maria Szymaszek - kl. III, ZSP w Górze Motycznej
  • Szymon Fluder - kl. VI, ZSP w Bobrowej
  • Jakub Furmanek - kl. I, w ZSP w Bobrowej

w kategorii szopka rodzinna

  • 1 miejsce: Rodzina Stachników: Eliza, Artur, Igor, Kornelia, Jolanta i Przemysław - Wola Żyrakowska
  • 1 miejsce: Sebastian Piękoś z Tatą - Korzeniów
  • 2 miejsce: Mikołaj Wójtowicz z Rodzicami - Korzeniów
  • 2 miejsce: Gabriela Gnyla z Mamą - Straszęcin
  • 3 miejsce: Halina Fluder z dziećmi: Faustyna, Szymon, Krystian - Bobrowa

Wyróżnienie:

  • Paulina i Krystyna Jawor - Świetlica Wiejska w Wiewiórce
  • Gabriela Pasieka z Mamą - Wiewiórka

w kategorii osoby dorosłe

  • Nagroda - Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli

Do etapu powiatowego komisja wytypowała 4 szopki, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach oraz szopkę z WTZ w Bobrowej Woli.
Wszyscy laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.

Galeria zdjęć