Wyszukiwarka


kurier-btn

plakat
ckip_facebook_fan_page

Rodzinnie w Dzień Dziecka

Z okazji obchodów Dnia Dziecka na terenie naszej gminy zorganizowane zostały festyny i  pikniki rodzinne.
    W sobotę 31 maja odbył się III Festyn Rodzinny, którego organizatorem był Zespół Szkół Publicznych w Żyrakowie. Impreza odbyła się w godzinach przedpołudniowych. Na dzieci czekało wiele atrakcji tj: malowanie twarzy, zwierzątka z baloników, zabawy z chustą, rodzinne rozgrywki sportowe, rodzinne zgaduj zgadula, przygotowany został kącik fryzjerski i kącik gastronomiczny. Druhowie z OSP w Żyrakowie na specjalnym pokazie zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz sprzętu gaśnicza. Uczniowie zaprezentowali  modele robotów zbudowanych na zajęciach w szkole. Nie zabrakło również występów artystycznych w wykonaniu przedszkolaków.
    W niedzielę 1 czerwca na terenie ZSP w Wiewiórce odbyła się impreza integracyjna, której organizatorem była Rada Rodziców przy współpracy ZSP w Wiewiórce. Konkursy, quizy, zawody sportowe, słodki poczęstunek to tylko część atrakcji przygotowanych dla dzieci przez organizatorów. Do imprezy włączyła się również Świetlica Wiejska, która przygotowała wystawę prac plastycznych.
    Również w niedziele odbyła się impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Nagoszyn Otwarty na Zmiany oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Na Pikniku Rodzinnym w Nagoszynie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci przygotowane zostały gry i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie czy trampolina.
    ZSP w Mokrem zorganizowało Dzień Rodziny, integracyjną imprezę dla dzieci i rodziców. Występy artystyczne dzieci, gry i zabawy sportowe oraz wspólne grillowanie pozwoliły w radosnej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie.
    Również uczniowie ZSP w Bobrowej obchodzili swoje święto. Dzieci młodsze z klas I, II i III współzawodniczyły w trzech grupach mieszanych o tytuł najlepszej drużyny sportowej oraz oglądały film. Uczniowie klas IV, V i VI urządzili sobie konkurs karaoke, dyskotekę oraz rozegrali mecz siatkówki. Natomiast gimnazjaliści spędzili czas na rozgrywkach sportowych. Obchody Dnia Dziecka zakończono słodkim poczęstunkiem.
    Nie inaczej było w Korzeniowie, tutaj piknik rodzinny został zorganizowany z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca. Wzięły w nim udział całe rodziny, które miło oraz bezpiecznie spędziły czas. Celem imprezy była przede wszystkim promocja wartości rodziny, integracja społeczności szkolnej i środowiskowej, promocja szkoły. Piknik rozpoczął się występami uczniów z życzeniami dla rodziców z okazji ich święta. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tańca współczesnego w wykonaniu zespołu Soul Dance oraz pokaz sztuki walki karate z udziałem uczniów. Ciekawym punktem programu była nauka tańca „zumba” dla dzieci i rodziców. Do tego dołączyły liczne prezentacje talentów przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej.  Po prezentacjach scenicznych  rozegrano mecze piłki nożnej: Tatusiowie – Synowie, Córki – Synowie. W pierwszym przypadku wygrali Tatusiowie, w drugim – Synowie. Wszyscy doskonale się bawili. Dodatkowymi atrakcjami były: malowanie twarzy, paznokci, robienie fryzur, gry i zabawy sprawnościowe, zjeżdżalnia, drabinki wspinaczkowe, które dostarczyły dzieciom niesamowitych przeżyć i wrażeń. Nie zabrakło również domowych ciasteczek, napojów i lodów.
W tym miejscu należy docenić trud i zaangażowanie wszystkich, którzy zdecydowali się na organizacje tych imprez: rodziców, nauczycieli, sponsorów i wszystkich ludzi dobrej woli. W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć: "Piknik Rodzinny w Nagoszynie"