Wyszukiwarka


„Święto Ziemniaka 2016” w Wiewiórce

11 września 2016 r. w Wiewiórce, już po raz szósty odbyła się impreza plenerowa pn. „Święto Ziemniaka”. Wpisała się ona na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Żyraków. Obchody rozpoczęły się od mszy św. w intencji rolników, następnie na boisku sportowym odbyła się oficjalna część uroczystości oraz Turniej Sołectw. Wójt Marek Rączka przywitał zebranych gości a następnie wraz z Wiesławem Ladą, Radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Tadeuszem Kulasem Radnym Rady Gminy w Żyrakowie, wręczyli medale św. Izydora, patrona rolników, zasłużonym gospodarzom. Byli to: Janusz Radwański, Tomasz Mikrut, Stanisław Czerwiec oraz Kazimierz Kania.

Cześć artystyczną w postaci programu kabaretowego (parodia koncertu życzeń) przygotował Zespół Szkół Publicznych w Wiewiórce, a występ taneczny zespołu RUBIKI Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.

Zmagania sołectw, przygotowane i prowadzone przez pracowników CKiP,  przebiegały w tym roku w olimpijskim stylu. Był bieg przez płotki, chód, pięciobój, zapasy oraz rzut beretem. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, dając mnóstwo radości licznie zgromadzonym widzom. W „swojskich igrzyskach” bezkonkurencyjne okazało się sołectwo Wola Żyrakowska, zaś o drugim miejscu musiała rozstrzygnąć dogrywka, w której drużyna z Bobrowej pokonała gospodarzy. Nagrody dla uczestników ufundowane zostały przez Firmę Oponiarską Dębica S.A. oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki:
1 miejsce – Wola Żyrakowska (31 punktów)
2 miejsce – Bobrowa (29 punktów – zwycięzca dogrywki)
3 miejsce – Wiewiórka (29 punktów)
4 miejsce – Góra Motyczna (28 punktów)
5 miejsce – Bobrowa Wola (25 punktów)
6 miejsce – Żyraków (24 punkty – zwycięzca dogrywki)
7 miejsce – Straszęcin (24 punkty)

Organizatorami byli Wójt Gminy Żyraków, Rada Sołecka w Wiewiórce, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Wiewiórce, ZSP w Wiewiórce, OSP w Wiewiórce oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania pracowników Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz wielu ludzi dobrej woli i hojnych sponsorów. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej imprezy, serdecznie dziękujemy.

Galeria: