Wyszukiwarka


Wakacje z kulturą

Trwające od początku lipca "Wakacje z kulturą", to cykl zajęć mających na celu zorganizowanie bezpiecznego i ciekawego letniego wypoczynku najmłodszym mieszkańców z gminy Żyraków. Podczas zajęć dzieci mają zapewnionych wiele różnorakich atrakcji. Instruktorzy oraz Panie ze świetlic co roku przygotowują nowe atrakcje.
W Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej rozpoczynają się o godz. 9.00 zajęciami plastycznymi podczas których wykonują prace o tematyce wakacyjnej (np. tworzyły chodnikowe graffiti kredą). Obecnie trwają prace nad makietą miasta – trójwymiarową pracą przestrzenną. Wakacje jednak to przede wszystkim zabawa. Chłopcy uwielbiają grać w piłkę, a dziewczęta skakać na dużej skakance. Nie brakuje zabaw animacyjnych, gier i quizów, pozwalających wykazać się zdobytą w szkole wiedzą.
Do końca wakacji zajęcia prowadzone są również w świetlicach: w Bobrowej Woli, Straszęcinie, Nagoszynie (Domu Ludowym), Woli Wielkiej i Wiewiórce.
Świetlica w Straszęcinie zaprasza na zajęcia plastyczne, edukacyjne o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu w czasie wakacji, sportowe (gry i zabawy), wspólnie będą robić zdrowe sałatki.
Wola Wielka zaprasza na zajęcia rękodzielnicze (wykonywanie płaskorzeźb z gipsu na deseczkach, ozdabianie słoiczków, wykonanie grzechotek, zwierzątek z plastikowych talerzyków, itd.). Wszyscy rozruszają się podczas zabaw sportowych, poćwiczą paluszki przy lepieniu z piankoliny, a własną strategię na zwycięstwo przetestują podczas gier planszowych. Bobrowa Wola zajęcia wakacyjne zaczęła od pogadanki na temat miast i innych ciekawych miejscach odwiedzanych prze dzieci, podczas której każdy mógł opracować własną wakacyjną wyprawę. Obecnie prowadzony jest cykl zajęć edukacyjnych „Najwięksi wynalazcy”. Kącik plastyczny będzie prezentował prace inspirowane dżunglą. Odbędzie się turniej gier planszowych, wspólne czytanie bajek, wyklejanie ze szmatek, itd. W ramach kącika muzycznego, dzieci poznają muzykę klasyczną oraz poznają wakacyjne piosenki.
W Nagoszynie dzieci powitały wakacje dyskoteką integracyjną, miały pogadankę na temat jak mądrze wypoczywać. W ramach spacerów po okolicy odwiedziły gospodarstwo z ptakami i zwierzętami w zagrodzie. Odbyły się zawody piłki nożnej. Atrakcji nie zabraknie na najbliższe tygodnie – mówi pani Stefania. Dzieci będą szukać leśnych skarbów, będą wykonywać własną biżuterię, wezmą udział w turnieju w „Dwa ognie” i tenisie stołowym, zobaczymy kto wygra konkurs „Moja Piosenka”.
W czasie wakacji w świetlicy w Wiewiórce będą wykonywane prace plastyczne dostosowane do wieku dzieci, młodzieży będą to m.in.: flakony z plastikowych butelek, z masy solnej przywieszki na ścianę, zakładki do książek, wyklejanie kuleczkami styropianowymi, i wiele innych. Nie zabraknie też uśmiechu podczas gier i zabaw w tenisa stołowego, piłkarzyki stołowe, szachy czy gry planszowe.
W związku z tym gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w "Wakacjach z kulturą” te dzieci, które jeszcze w nich nie uczestniczyły. Zawsze dzieje się u nas coś ciekawego, że absolutnie nie ma czasu na nudę.
Szczegółowy plan dotyczący godzin i dni dostępny jest na stronie CKiP www.ckip-zyrakow.org, oraz facebook’u, a także na stronie Urzędu Gminy Żyraków www.zyrakow.pl

Galeria: wakacje w CKiP w Woli Żyrakowskiej
Galeria: wakacje w Świetlicy Wiejskiej w Straszęcinie