Wyszukiwarka


Weź zdrowie w swoje ręce

Diety, suplementacja, zdrowa, ekologiczna żywność to najpopularniejsze tematy, które interesują współczesnego człowieka. Wychodząc na przeciw potrzebom 9 czerwca 2017 roku w budynku Centrum Kultury i Bibliotek w Woli Żyrakowskiej odbyło się spotkanie ze specjalistami od żywienia. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Razem w Przyszłość w ramach realizacji projektu „Weź zdrowie w swoje ręce”. Temat projektu okazał się interesujący. Kilkadziesiąt osób z Woli Żyrakowskiej, Żyrakowa i okolic skorzystało z zaproszenia. Swoją obecnością zaszczyciły nas również członkinie z zaprzyjaźnionego stowarzyszenia Razem dla Wsi Zaborcze.

Spotkanie przebiegało kilku etapowo. Po powitaniu zebranych przez prezesa stowarzyszenia panią Anetę Niedzielską oddano głos pani Karolinie Drobot, która mówiła o konieczności uzupełniania diety w mikroelementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pani Karolina jest pracownikiem Poradni Dietetycznej „ Zdrowa Żywność- Siła Zdrowia”. Po wygłoszeniu prelekcji nastąpiło zadawanie pytań i bardzo interesująca rozmowa.

Bardzo interesujący i ciekawy temat poruszyła Pani Agata Kmiecik w wykładzie „Dlaczego suplementacja- moda czy konieczność”.

W czasie wykładów zebrani mieli możliwość bezpłatnego zbadania wzroku. Z tej możliwości skorzystało większość zebranych. Na zakończenie spotkania uczestnicy skorzystali z możliwości pomiaru na profesjonalnym sprzęcie masy ciała, tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. Ponadto każdy mógł otrzymać fachowa analizę uzyskanych wyników. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali od prowadzącej bezpłatne próbki kosmetyków na bazie aloesu.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy wyszli z sali w pełni usatysfakcjonowani.