Wyszukiwarka


kurier-btn
ckip_facebook_fan_page

Wyjazd na wystawę tkactwa pani Walerii Musiał

W cyklu „Jesienne spotkania przy herbacie' w Zamku w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury zorganizowało wystawę tkactwa Pani Walerii Musiał z Łoniowej, która od wielu lat wykonuje gobeliny na ręcznym krośnie. Wspólnie z uczestniczkami warsztatów tkackich, odbywających się w Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, postanowiłyśmy skorzystać z tej niecodziennej okazji i na żywo podziwiać prace Pani Walerii. W niedzielę 11 października pojechaliśmy do Zamku w Dębnie gdzie przy okazji wystawy mogliśmy wysłuchać wykładu na temat przenikania przez siebie różnych dziedzin sztuki, posłuchać utworów Fryderyka Chopina oraz piosenek Marka Grechuty.
Kolejnym punktem wieczoru było otwarcie wystawy gobelinów Pani  Walerii, gdzie z bliska mogliśmy podziwiać niesamowity kunszt jej warsztatu. Wszyscy byliśmy zachwyceni tkaninami, które zaprezentowano na wystawie. Wiele z nich to autorskie projekty Pani Walerii jak również reprodukcje obrazów Leona Wyczółkowskiego czy Danuty  Muszyńskiej . W oczach portretowanych ludzi czy zwierząt widać emocje, smutek zamyślenie, niepokój, te postaci patrzą na nas, po prostu żyją.
Miałyśmy również  okazję porozmawiania z autorką prac, która zaprosiła nas do siebie do Łoniowej, gdzie znajduje się jej pracownia na wspólne tkanie i bliższe poznanie.
Jesteśmy pełni podziwu dla talentu i pracy Pani Walerii. Po obejrzeniu wystawy mamy mnóstwo energii do tworzenia naszych gobelinów, aby były tak piękne jak dzieła gospodyni wystawy .
Serdeczne podziękowania dla Pani Walerii za zaproszenie na wystawę i na wspólne tkanie.

Agata Dziedzic – instruktor plastyki CKiP



Galeria: