Wyszukiwarka


plakat-kiermasz-bozonar-2017
ckip_facebook_fan_page

Złote Gody w Gminie Żyraków

Tradycją stało się, że corocznie w Gminie Żyraków organizowane są obchody Złotych Godów. Ta niecodzienna uroczystość odbyła się w sobotę 18 listopada 2017 roku. Rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną w kościele pw. Trójcy Świętej w Żyrakowie.
Druga część uroczystości odbyła się na sali teatralnej w Szkole Podstawowej w Żyrakowie. 
Uroczystego aktu dekoracji medalami za pięćdziesiąt lat wspólnego życia nadanymi za przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Pan Marek Rączka Wójt Gminy Żyraków w obecności księdza Józefa Jasiurkowskiego, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Krystyny Kani, zastępcy kierownika USC Lucyny Szymaszek, dyrektora Szkoły Podstawowej w Żyrakowie Elżbiety Ulak, Zastępcy dyrektora SP Roberta Palecznego oraz dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie Anety Domaradzkiej.
Medale, listy gratulacyjne i kwiaty za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymało 28 par z terenu Gminy Żyraków.
O miłą atmosferę na uroczystości zadbały wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej Panie: Lucyna Czemicka, Marta Łączak, Małgorzata Drozdowska i Bożena Chorąży, które przygotowały ze swoimi wychowankami część artystyczną i drobne upominki specjalnie na tę okazję. Aby wszystko było dobrze widać i słychać, jak również o uwiecznienie tej szczególnej chwili na zdjęciach zadbali Panowie Krzysztof Pietrucha i Krzysztof Prokop pracownicy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Dostojnym Jubilatom przygrywała Kapela „Padwianie”.

Galeria